Leírás
Tarts velünk vasárnap reggelente és sétáljunk együtt, ÉLŐ adásban, Japánban!
2021 februárjában indult az első csoportunk, és a jó visszajelzéseknek hála, azóta minden hónapban indítunk csoportot.
Most, hogy nem lehet Japánba utazni, tarts velünk online és járjuk be együtt Kiotót élő kapcsolatbab! Legfeljebb 50 bérletet adunk ki minden hónapban, így személyes jellegű marad a séta és tudunk válaszolni mindenki kérdéseire is a séta alatt.
HOGYAN MŰKÖDIK?
Az élő bejelentkezés a Facebookon történik. Megrendelés után le tudod tölteni és a visszaigazoló e-mailben is megkapod egy zárt csoport elérhetőségét, ahova belépve láthatod élőben a sétákat és utólag is visszanézheted őket. Az élő séta alatt természetesen kérdezhetsz, kommentelhetsz, kérhetsz 🙂
IDŐPONTOK ÉS HELYSZÍNEK
Májusi témánk:
Kimonó!
Annyian írtátok és kértétek ezt a témát, hogy japán idegenvezető barátunkkal, Akari sannal közösen megszerveztük nektek! Az első alkalom mindenki számára elérhető, a többin ezen bérlet megvásárlásával lehet részt venni. A bérleteseknek hét közben is posztolunk érdekességeket a kimonókkal kapcsolatban.
Időpontok:
Május 8. (vasárnap) 8:30-9:30 (visszanézhető bármikor)
Fedezzünk fel egy kimonókölcsönzőt!
A kimonókölcsönző tökéletes helyszín arra, hogy megismerkedjünk azzal, hogy mi is az a kimonó, mi a különbség köztük, hogyan tudjuk összeválogatni a darabjait és hogyan kell felvenni. A kimonókölcsönzés bevett szokás, hiszen nem mindenki tudja magától felvenni (japánok sem!), és városnézésre vagy különleges alkalomra is tökéletes. Végignézhetjük az öltözés menetét és válogathatunk a különböző minták, övek és hajdíszek között is. Ez az adás mindenki számára publikus, a többi rész pedig ezt a bérletet megvásárolva nézhető meg.
Május 14. (szombat) 8:30-9:30 (csak bérleteseknek visszanézhető bármikor)
A 100 éves kimonócsalád és műhelye
1919 óta készülnek a gyönyörű kimonóanyagok a Kameda család műhelyében. Alkalmazkodva a modern időkhöz 20 éve elindították a modern ruhákat a régi kimonómintákkal párosító márkájukat, a Pagongot. Sétánk során felkeressük nem csak a boltjukat, hanem a több emeletes “gyárukat” is, ahol bepillanthatunk a műhelytitkokba és megmutatják nekünk a készités folyamatát. Vendéglátónk pedig nem más, mint a család leszármazottja, a Pagong vezetője, Tomihiro Kameda san (a fenti képen is ő látható).
Május 21. (szombat) 8:30-9:30 (csak bérleteseknek visszanézhető bármikor)
Az 1300 éves technika, a shibori
Mind a mai napig használják ezt az időigényes és aprólékos festési technikát, a shiborit, amivel megismerkedünk a séta során. Bejárjuk a kiotói shibori múzeumot és megnézzük a különböző kimonókat, kendőket, és beszélgetünk a múzeum munkatársaival is. Vajon hány óra és mekkora munka egy-egy ilyen kimonó elkészítése?
Május 28. (szombat) 8:30-9:30 (csak bérleteseknek visszanézhető bármikor)
Vendégségben a kimonómesternél
A kimonóba öltözést és a kimonóviselés szabályait külön meg kell tanulni, akár szülőktől, akár hivatalos oktatóktól. Rie san teamester és kimonóoktató is egyben, akinek a teaházában vendégeskedve megismerkedünk a kimonóviselés titkaival és hétköznapi kérdéseivel, valamint válaszol minden felmerülő kérdésetekre is.
GYAKRAN ISMÉTELT KÉRDÉSEK
Mi történik, ha nem vagyok épp elérhető, amikor az adás van?
Semmi probléma, utólag is visszanézheted a bejelentkezéseket a Facebook csoportban.
Nézheti velem együtt családtagom is, másik eszközön?
Persze, a családtagjaid is beléphetnek a Facebook csoportba, hogy csatlakozhassanak az élő adáshoz.
Miért csak 50-en vehetnek bérletet?
Szeretnénk ezeket a sétákat személyes jellegűvé tenni, hogy ami titeket érdekel, arról legyen szó, hogy lehessen kérdezni és meg-megállni egy-egy részletnél, alaposabban megnézni azt, amerre járunk.
Láthatóak lesznek ezek a videók máshol is?
Nem lesznek máshol láthatóak, de a csoporton belül visszanézhetőek. Legfeljebb pár perces részletet rakunk fel belőlük.
Változhatnak az időpontok?
Rossz idő esetén vagy technikai probléma esetén megváltozhatnak az időpontok.
Nem lehetne kicsit később kezdeni?
Amikor reggel 8:30 van Magyarországon, akkor Japánban 16:30. A nap 17:30 után megy le, így utána már kevés dolgot lehetne látni. Így aki korán kel, Kiotót nyer! 🙂
Privát sétát is lehet kérni, ettől eltérő időpontban?
IGEN, írj nekünk Facebookon a Kiotói mindennapok címre vagy az info@kiotoimindennapok.com e-mail címre, hogy megbeszéljük az időpontot, helyszínt, árakat.
Értékelések
Még nincsenek értékelések.